archives of global protests

2006 G8 Summit in St.Petersburg

Network Against G8

bulgarian | castellano | deutsch | english | greek | russkij

15. jūlijā notiks pirmais G8 samits Krievijas vēsturē. Pirms 3 gadiem pilsēta jau bija pilna ar mentiem dēļ 300. gadadienas, dažādi pasākumi tika aizliegti, un mēnesi pirms svinībām vīzas vairs nebija pieejamas. Tas nozīmē, ka ārzemnieki, kuriem bija nepieciešama vīza, nespēja iegūt īsa termiņa atļauju iebraukšanai Krievijā. Līdzīga stratēģija no Krievijas valdības gaidāma arī G8 samita laikā. Internacionālā anarhistu un libertāro formāciju sanāksmē Kijevā tika dibināta legālā atbalsta grupa, kura nodarbosies ar konkrētu anti-represiju aktīvismu un cer gūt lielu publicitāti tuvākajos mēnešos. Konkrētāk – tā fokusēsies uz Krievijas likumdošanu, likumīgajiem novērotājiem, kuri atbalstīs cīņu pret valstisko vardarbību, un robežproblēmām. Turklāt, mēs vēlamies radīt distribūciju, kas informēs ieinteresētās grupas un medijus par mūsu darbu un konkrētām valsts represijām samita laikā, kā arī par aicinājumiem pēc solidaritātes.

Mums ārkārtīgi vajadzīgi cilvēki, kas ātri spēj tulkot dažādās valodās un ir viegli pieejami caur e-pastu. Mēs ievācam mediju kontaktus, meklējam potenciālus likumīgos novērotājus un grupas, kuri varētu dalīties savā pieredzē (rakstiskajā materiālā, utt). Krievijā nav nevienas līdzīgas struktūras, kā, piemēram, samitā Skotijā, mums nepieciešamas pirmās medicīniskās palīdzības grupas, profesionāli ārsti un ambulance, kuri palīdzētu vietējiem, daloties savās zināšanās.

Mūsu mērķis ir pieprasīt uzskatu brīvību un cīnīties pret represijām ar internacionālo solidaritāti. Tamdēļ mēs meklējam atbalstu, īpaši, kamēr Sanktpēterburgā notiek samits, bet arī plānotajā "iesildīšanās" nedēļā Maskavā tieši pirms tā.

Pat, ja nevari ierasties Krievijā, pastāv citas iespējas atbalstam. 14. jūlijā notiks globālā Anti-G8 diena, kura plānota decentralizēti visapkārt pasaulei. Mums nepieciešama jūsu solidaritāte pie Krievijas vēstniecībām pēc iespējas vairāk pilsētās.

Contact: Piter.legalatyahoo.com


g8 2006 | www.agp.org

valid xhtml 1.0